Fotogalerie – Divoký východ, aneb na cestě mezi městy Hualien a Taitung

Východní pobřeží je dle mého názoru jedním z nejhezčích koutů Taiwanu. Úžasně modré vody Tichého oceánu se zde setkávají s nekonečnými plážemi, na které plynule navazuje úzký pruh země porostlý subtropickými lesy a terasovými políčky s rýží nebo zeleninou taro a jen sem tam jsou narušený tichou vesničkou nebo malým rybářským přístavem.

Když už vás oceán omrzí, stačí rychle přejet přes hřeben pobřežních hor a rázem se dostanete do neméně atraktivní oblasti East Rift Valley (Údolí příkopové propadliny). Toto údolí je oproti pobřeží více osídlené, avšak díky nekonečným rýžovým polím a ovocným farmám si zde připadáte jak v ráji. Tato oblast je navíc protkaná sítí pohodlných cyklostezek, kde jen málokdy musíte šlapat do kopce 🙂

Skvělým místem pro průzkum východního pobřeží jsou města Hualien a Taitung, odkud můžete vyrážet na výlety na kole, na skútru či autem. Vzdálenost mezi těmito městy je pouhých 170 km, avšak na dostatečné projetí všech zajímavých míst vám nebude stačit ani několik let…věřte mi, cestujeme sem s klienty i na soukromé výpravy velmi často a i tak zde při každé návštěvě nalezneme alespoň jedno nové místo, stezku nebo místo ke koupání…


Chcete spatřit všechnu tu krásu na vlastní oči? Rádi budeme vašimi průvodci! Navštivte stránky naší cestovní kanceláře Tofu Taiwan Tours. Naviděnou na Taiwanu!

Taiwan jsem poprvé navštívil v roce 2009. O rok později jsem se sem vrátil navštívit kamarádku Karen (珮婕) a o něco později se z ní stala moje manželka. Společně žijeme v Taipei, poznáváme krásy Taiwanu a provozujeme cestovní agenturu Tofu Taiwan Tours.

Jak se vám líbil tento článek? Dejte nám vědět do komentářů!

Knižní průvodce Taiwan - Nejlepší fotografie z Taiwanu a kde je najít

Máme pro vás skvělého průvodce po Taipei a severním Taiwanu zdarma!

Jsme autory jediného českého průvodce po Taiwanu! Přihlašte se k našemu newsletteru a obratem od nás obdržíte 90stránkového průvodce po krásách a zajímavostech severního Taiwanu a hlavního města Taipei. Pro více info klikněte ZDE.

Děkujeme za email! Zkontrolujte si nyní vaši schránku, kam by vám během okamžiku měl dorazit odkaz ke stažení ebooku zdarma.

Pin It on Pinterest

Share This