Knižní průvodce – Nejlepší fotografie z Taiwanu a kde je najít

V posledním roce jsem věnoval spoustu času a energie propagaci našeho domova, Taiwanu. Oproti předchozím letům, kdy jsme byli neustále na cestách, jsem několikanásobně zvýšil svoji aktivitu na sociálních sítích, sepsal několik článků o Taiwanu do časopisů, natáčíme reportáže pro Českou televizi… Už pár let jsem ale v hlavě držel nápad vydat knižního průvodce Taiwanem, ale kvůli náročnému životu na cestách jsem nebyl schopný vyhradit si na to čas. Až teď! Protože poslední dobou necestujeme tolik jako dřív a tolik, jak bychom si přáli, jsem si s Karen jednoho dne sedli k počítači a během dvou měsíců nápad konečně zrealizovali.

A tady je! Naše dílo jménem „Nejlepší fotografie z Taiwanu a kde je najít“ si troufáme nazvat jediným českým průvodcem po zajímavostech a krásách Taiwanu (nepočítám zde překlad Lonely Planet Tchaj-wan, na kterém jsme se před pár lety sami podíleli. Originál totiž není český :-)). Na 245 stránkách jsme sepsali tipy, kde najít úžasná místa na úžasném Taiwanu a vycházeli jsme z našich dlouholetých zkušeností ze života a cestování na Taiwanu. Do knihy jsme vybrali lokality známé i neznámé, ale hlavně s ohledem na rozumnou dostupnost běžnému cestovateli, který náš ostrov nikdy nenavštívil a neví, kam se vydat.

Průvodce je také trochu netradiční, alespoň v porovnání třeba se zmiňovaným Lonely Planet. Naše vize byla udělat knihu vizuálně atraktivní a odpovídající technologiím 21. století. U každého místa je proto QR kód, který otevře danou lokaci na mapy.cz a nejvíce prostoru jsme věnovali fotografiím, aby si čtenář dokázal představit jak místo skutečně vypadá a zda stojí za jeho pozornost. Naším cílem bylo abychom:

  1. zpropagovali krásy Taiwanu a ukázali, že tato země má co nabídnout, ikdyž se o ní moc nemluví a davy turistů ji (naštěstí) ještě nestihly objevit.
  2. nenapsali jen nudný „telefonní seznam“, který už za rok bude neaktuální, ale naopak vytvořili poutavý „manuál“, podle kterého může turista cestovat od jednoho úžasného místa k dalšímu a díky nám tak z Taiwanu uvidí naprosté maximum.

Kniha „Nejlepší fotografie z Taiwanu a kde je najít“ je k dispozici v elektronické i papírové podobě a objednat si ji můžete z tohoto odkazu na stránkách naší cestovní kanceláře Tofu Taiwan Tours. Prvních 80 stran ebooku, které jsou věnované severnímu Taiwanu a hlavnímu městu Taipei, může získat zadarmo každý, kdo zadá svůj email do následujícího formuláře.

Pokud se vám bude naše ukázka líbit, pak si kompletní verzi ebooku můžete za pár korun zakoupit na stránkách Tofu Taiwan Tours nebo nám můžete poslat jakýkoliv příspěvek, bitcoin nebo pozvat na kafe Kofolu skrze QR kódy, které objevíte na konci ukázky.

Objednáte-li si papírový výtisk, dejte nám vědět, pošleme vám navíc z Taiwanu papírovou pohlednici a ebook k tomu!

Papírovou knihu je možné objednat na zakázku ze stránek vydavatelství Blurb. Rozměry jsou 6×9 palců (o něco větší jak klasický iPad), je vytištěna na kvalitním papíře s gramáží 105 g/m2 a k dispozici je v měkké (levnější) i pevné vazbě. Protože se však nejedná o velkonákladový tisk a navíc k vám kniha poputuje až z Ameriky, není z nejlevnějších. A to i přesto, že z papírové verze nemáme žádný profit! Prostě taková raritka pro největší fanoušky Taiwanu, která bude mít jednou cenu zlata. Každopádně jak sami můžete na doprovodných snímcích vidět, na papíru kniha vypadá prostě skvěle a může sloužit nejen jako praktický průvodce, ale i k cestování prstem po mapě a kochání se krásami Taiwanu někde doma na gauči.

Napište nám do komentářů, jak se vám náš průvodce po krásách ostrova Taiwan líbí. Budeme rádi za každý komentář, pochvalu či připomínku.

Taiwan jsem poprvé navštívil v roce 2009. O rok později jsem se sem vrátil navštívit kamarádku Karen (珮婕) a o něco později se z ní stala moje manželka. Společně žijeme v Taipei, poznáváme krásy Taiwanu a provozujeme cestovní agenturu Tofu Taiwan Tours.

Jak se vám líbil tento článek? Dejte nám vědět do komentářů!

Pin It on Pinterest

Share This