9 nejlepších pláží severního Taiwanu

Na rovinu: Pláže na severu Taiwanu nepatří k těm nejlepším na ostrově. Sever oplývá úžasným pobřežím a scenériemi dechberoucích skal a útesů, avšak to je také jedním z důvodů proč zde koupání prostě není tak skvělé jako třeba více na jihu, v národním parku Kenting, na východním pobřeží nebo ostrovech náležících Taiwanu, kde najdete dlouhé pláže, které můžete znát z pohlednic a katalogů cestovních kanceláří. Pokud však nemáte dost času nebo se vám prostě jen z nějakého důvodu nechce trmácet až na druhý konec Taiwanu, pak je tu pro vás tento seznam nejlepších pláži v okolí Taipei. Většina z nich je jednoduše dostupných autobusem nebo vlakem z hlavního města a všechny se dají v pohodě navštívit během jednodenního výletu.

Nejlepší období pro koupání na severu Taiwanu je květen až listopad. V ostatních měsících je voda sice stále teplá (nad 20 °C), ale častěji zde prší a moře může být dost rozbouřené a nebezpečné. V zimním období tedy jednoznačně doporučuji přesunout se za koupáním na jih nebo si namísto slané vody užít návštěvu některého z mnoha horkých pramenů, které se po celém Taiwanu nachází.

Qianshuiwan

(GPS: 25°15′6.7″N 121°28′11.2″E)

Pláž Qianshuiwan

Pláž Qianshuiwan je nejblíže Taipei. Leží asi 13 kilometrů na východ z konečné červené linky metra Danshui, na okraji města Sanzhi. Voda je, obzvláště za odlivu, mělká a klidná a tak je pláž vhodná spíše pro rodiny s dětmi, které sem o víkendech často míří. Na parkovišti u pláže jsou k dispozici záchody a sprchy a okolo naleznete i mnoho pouličních restaurací.

Baishawan

(GPS: 25°17′3.2″N 121°31′1.1″E)

Pláž Baishawan

Kilometr dlouhá písečná zátoka se zlatým pískem se nachází na dohled od nejsevernějšího bodu Taiwanu. Na „Baishu“ jezdíme často i v zimě, kdy je zde voda stále příjemně teplá a vlny mírné. Koupání je tu oficiálně povoleno pouze na východní straně, kde se pohybuje plavčík a kde o letních víkendech bývá značně narváno. Lepší je se vydat na druhý konec pláže, kde můžete objevit hezká místa schovaná mezi útesy. V okolí Baishawan je také vybudováno několik stezek pro pěší, které vás zavedou na malý pahorek s vyhlídkou a na skalnatý mys Linshan. Na veřejné části pláže jsou samozřejmě k dispozici záchody i sprchy.

Pláž Baishawan

Linshan

(GPS: 25°16′57.7″N 121°30′35.7″E)

Pláž Linshan

Jen pár set metrů na západ od Baishawan najdete malý rybářský přístav Linshan a dlouhou písečnou pláž, která s ním sousedí. Koupání a plavání je zde možné pouze za přílivu, jinak z vody lezou kameny. Na pláži pravděpodobně budete úplně sami, ale neočekávejte zde žádné záchody ani sprchy. Příjemná je také cyklostezka, která podél pláže vede a která spojuje město Sanzhi se zátokou Baishawan.

Pláž Linshan

Feicueiwan

(GPS: 25°11′10.0″N 121°41′14.3″E)

Pláž Feicueiwan

V městečku Wanli naleznete necelé dva kilometry dlouhou písečnou pláž, která je však z velké části přístupná pouze pro hosty místních drahých hotelů. Na prostřední část pláže, která je jako jediná veřejně přístupná, se dostanete malými uličkami v okolí 7-Eleven. Zátoka Feicuei je kvůli vlnám a proudům často zaneřáděná vyplaveným dřevem a odpadky a tak většinou nadrzo projdeme do soukromé části, která je udržovaná. Poblíž Wanli se také nachází známé útesy Yehliu, které i přes velké množství čínských turistů, stojí určitě za návštěvu.

Pláž Feicueiwan

Dawulunao

(GPS: 25°9′56.0″N 121°42′25.1″E)

Pláž Dawulunao

Pokud pojedete podél pobřeží do města Keelung, pak určitě narazíte na malebnou plážičku Dawulunao se zlatým pískem. I za největrnějšího počasí zde bývají minimální vlny a voda je zde i dost hluboká, tedy vždy vhodná k plavání. Koupat se sem chodíme celoročně, ale v letních měsících zde o víkendech bývá často podobně lidí jako na Makarské riviéře v Chorvatsku. Ve všední dny a chladných měsících (=pro Taiwance vše mimo červen až srpen) si zde můžete užít klid a pohodu u vody. U pláže jsou také zdarma záchody a sprchy za mírný poplatek můžete použít v obchodech přes silnici.

Pláž Dawulunao

Shawanzi

(GPS: 25°4′32.9″N 121°54′55.6″E)

Pláž Shawanzi

Malinká zátoka se zlatým pískem se nachází asi 3 kilometry před městečkem Aodi, hned vedle pobřežní silnice č. 2. Zastavte se zde na krátké okoupání pokud cestujete z blízkých útesů Longdong nebo na kole z pláže Gongliao. Voda je zde poměrně mělká, ale i v zimě nabízí příjemné osvěžení. Poblíž pláže se nachází záchody a v blízkém Aodi nesmíte vynechat návštěvu některé z mnoha rybích restaurací!

Fulong/Gongliao

(GPS: 25°1′17.2″N 121°56′41.5″E / 25°2′7.7″N 121°55′52.8″E)

Pláž Fulong/Gongliao

Asi nejznámější pláž v okolí Taipei. Několik kilometrů zlatého písku a příjemného moře. Já ji však nemám rád z důvodu nesmyslného vstupného ve výši 200 TWD (v jižní části u městečka Fulong). Pokud však chcete být in a v letních měsících trávit čas na té nejvyhlášenější pláži společně s půlkou Taipei, pak proč ne. Pláž a přilehlé okolí nabízí vše co koupáníchtivý turista potřebuje – čisté záchody, sprchy, 7-Eleven, restaurace, stánky se smradlavým tofu a pokud lovíte Pokemony, tak i na ty zde určitě narazíte 🙂 Lepší ale je vydat se na menší plážičku poblíž místního přístavu a chrámu (cedule se zákazem koupání mimo surfing jednoduše ignorujte) nebo si vypůjčte u vlakového nádraží kolo a vyražte po cyklostezce na sever do vesnice Gongliao. Zde, na druhém konci dlouhé písečné pláže, najdete klid a pohodu bez davů a navíc zadarmo.

Pláž Fulong/Gongliao

Waiao

(GPS: 24°52′39.5″N 121°50′35.3″E)

Pláž Waiao

Oblíbená surfařská pláž, která se jako jediná v tomto seznamu nachází mimo oblast (New) Taipei City. Dostanete se sem jednoduše jakýmkoliv vlakem, který míří do Yilanu. Vystupte na stanici Waiao nebo Guishan. Na několika kilometrech jemného šedého písku můžete jednoduše strávit celý den. Kromě lenošení, plavání a stavění hradů z písku si zde lze také zapůjčit surf (vlny jsou tu vhodné i pro začátečníky), projet se podél moře na kole nebo navštívit velmi zajímavé muzeum Lanyang. I přes větší vzdálenost z Taipei je Waiao naší nejoblíbenější pláží k vodním radovánkám na severu Taiwanu.

Pláž Waiao

Tento seznam pláží není zcela kompletní. Pro bězného návštěvníka toužícího po koupání je dostatečný, avšak podél severního pobřeží Taiwanu je mnoho dalších menších a tajných míst, kde se dá skvěle zaplavat, zašnorchlovat a užít si moře. Přidejte se k některému z našich zájezdů a výletů s Tofu Taiwan Tours. Rádi vás na naše tajná místa zavedeme.

Taiwan jsem poprvé navštívil v roce 2009. O rok později jsem se sem vrátil navštívit kamarádku Karen (珮婕) a o něco později se z ní stala moje manželka. Společně žijeme v Taipei, poznáváme krásy Taiwanu a provozujeme cestovní agenturu Tofu Taiwan Tours.

Jak se vám líbil tento článek? Dejte nám vědět do komentářů!

Knižní průvodce Taiwan - Nejlepší fotografie z Taiwanu a kde je najít

Máme pro vás skvělého průvodce po Taipei a severním Taiwanu zdarma!

Jsme autory jediného českého průvodce po Taiwanu! Přihlašte se k našemu newsletteru a obratem od nás obdržíte 90stránkového průvodce po krásách a zajímavostech severního Taiwanu a hlavního města Taipei. Pro více info klikněte ZDE.

Děkujeme za email! Zkontrolujte si nyní vaši schránku, kam by vám během okamžiku měl dorazit odkaz ke stažení ebooku zdarma.

Pin It on Pinterest

Share This